آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

قیمت خرید و فروش مسکن در پاییز افزایش نخواهد یافت

تاریخ : 1398/09/05
بازدیدها : 95
قیمت خرید و فروش مسکن در پاییز افزایش نخواهد یافت

قیمت خرید و فروش مسکن در پاییز افزایش نخواهد یافت

در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر رشد مجدد نرخ خرید هر متر مربع مسکن در تهران به گوش می رسد و همزمان با افزایش نرخ بنزین برخی از سوداگران قصد دارند تا بار دیگر حباب قیمتی را در بخش ملک و املاک ایجاد کنند. اما بر اساس شواهد و گزارش مشاورین املاک در دو ماه گذشته از فصل پاییز میزان تقاضا برای خرید و اجاره خانه با کاهش محسوسی روبه رو شده و متقاضیان تمایلی به ثبت معاملات جدید در این فصل ندارند. تعداد  فایل های ارائه شده در مشاورین املاک نیز که بدون متقاضی باقی مانده اند در حال رشد است و با وجود اصلاح قیمت برخی از آپارتمان ها، هنوز هم مردم به دلیل کاهش قدرت مالی و عدم پوشش هزینه تسهیلات مسکن قادر به انتخاب و معامله ملک مورد نظر خود نیستند.
به گزارش متراژ سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن، با شروع طرح اقدام ملی که توسط وزارت راه و شهرسازی با مشارکت انبوه سازان کلید خورد، برخی از کارشناسان معتقد اند بازار مسکن به سمت تعادل پیش خواهد رفت و ساخت آپارتمان های دولتی با قیمت ارزان باعث افت برخی از فایل های فروش خانه در پایتخت و سایر شهرها می شود. به دلیل عدم افزایش هزینه گازوئیل نیز قیمت مصالح ساختمانی رشد نخواهد کرد و هزینه تمام شده مسکن با افزایش مجدد روبه رو نخواهد شد. اما ممکن است در ماه های آتی تورم اقتصادی و گرانی ناشی از رشد نرخ بنزین باعث نوسان قیمت خرید و فروش مسکن در تهران شود و بازار ملک و املاک را تحت تاثیر خود قرار دهد.
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با تشریح برنامه های این وزارتخانه در طرح اقدام ملی مسکن در سال جاری خاطر نشان کرد: با آگاهی از عدم تعادل بین سقف تسهیلات مسکن و قیمت خرید خانه سعی می کنیم تسهیلات ویژه و مناسبی را برای حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه به منظور تامین مسکن فراهم سازیم و در طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی رویای صاحب خانه شدن آحاد مردم را به واقعیت تبدیل کنیم.
منبع: شهرخبر

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha