آخرین اخبار
ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

تاریخ : 1398/09/19
بازدیدها : 408
قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

این روزها اخباری که در رابطه با قیمت مسکن به گوش می رسد، این نگرانی را در ذهن مردم به وجود آورده که قیمت مسکن مجددا افزایش پیدا خواهد کرد. در این رابطه هر کدام از کارشناسان نظر متفاوتی دارند اما اکثر آن ها معتقدند که قیمت مسکن بیشتر از این، گنجایش افزایش ندارد. 
برای این که این مسئله را دقیق تر بررسی کنیم، سراغ چند نفر از کارشناسان مسکن رفتیم و نظر آن ها را در این رابطه جویا شدیم که در ادامه به تشریح نتایج می پردازیم.

 

وضعیت بازار مسکن تا پایان سال چه تغییری خواهد کرد؟

میزان معاملات مسکن در نیمه دوم سال بسیار نگران کننده شده است و آن طور که گزارش ها نشان می دهند، میزان این معاملات در برخی شهر ها تا 20 درصد هم کاهش پیدا کرده است. با گران شدن قیمت بنزین، انتظار می رفت که این گرانی بر روی قیمت مسکن نیز تاثیر بگذارد. حالا با کاهش تعداد معاملات، شایع شده است که این گرانی به دلیل تاثیر قیمت بنزین بر روی قیمت مسکن است اما بررسی ها نشان می دهد که قیمت مسکن نه تنها افزایش پیدا نکرده، بلکه در بسیاری از مناطق کاهش نیز پیدا کرده است. طبق آمار به دست آمده، قیمت مسکن 30 درصد کاهش پیدا کرده است که این عدد در شهر های بزرگ به 40 درصد هم می رسد. 
البته عده ای این آمار را رد می کنند و علت آن این است که رقم هایی که فروشندگان روی ملک خود گذاشته اند را ملاک قرار می دهند در حالی که مبنای اصلی، قیمت های معامله شده است. طبق نظر کارشناسان، کاهش قیمت مسکن همچنان تا پایان سال ادامه خواهد یافت و حتی پیش بینی می شود که تا تابستان 99 نیز قیمت مسکن افزایشی را تجربه نخواهد کرد. 

 

آیا کاهش قیمت مسکن، تاثیری بر روی افزایش معاملات داشته است؟

با وجود کاهش 30 درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت و حتی تا تابستان 99 نیز، در میزان معاملات مسکن افزایشی ایجاد نخواهد شد. چرا که علت این افزایش قیمت، پایین بودن توان خرید مردم است که با قیمت ها فاصله بسیاری دارد.

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha