آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

مردم تهران علاقه به خرید چه نوع آپارتمان هایی دارند؟

تاریخ : 1398/03/01
بازدیدها : 85
مردم تهران علاقه به خرید چه نوع آپارتمان هایی دارند؟

مردم تهران علاقه به خرید چه نوع آپارتمان هایی دارند؟

در چند ماه اخیر با توجه به تورم و گرانی در بخش مسکن، رفتار متقاضیان تغییر کرده و آپارتمان های متراژ پایین بیشترین تقاضا را در بازار مسکن پایتخت به خود اختصاص داده اند. واحدهای 50 تا 70 متر در مناطق مرکزی و جنوبی تهران فروش خوبی دارند اما به دلیل کمبود عرضه این نوع آپارتمان ها سوداگری و دلال بازی در معامله واحدهای متراژ پایین افزایش یافته و قیمت های پیشنهادی سرسام آوری برای معامله این واحدها از مردم تقاضا می شود.
به گزارش متراژ سامانه جست و جوی ملک و املاک، کارشناسان مسکن با اشاره به بازار داغ آپارتمان های متراژ پایین معتقد اند در ماه های اخیر سرمایه گذاران حضور فعالی در بخش خرید آپارتمان های کوچک داشته اند و این واحدها را معمولا با پرداخت 30 درصد مبلغ کل قولنامه و پس از چند روز آن را با قیمتی بسیار بالاتر از رقم خرید خود به فروش می رسانند.. این موضوع باعث التهاب در بازار املاک شده و قیمت خرید آپارتمان های کوچک را افزایش داده است.
از سوی دیگر رشد تقاضا به سمت آپارتمان های 50 تا 70 متر مربع در ماه گذشته موجب کمیاب شدن فایل های این دسته از واحدهای مسکونی در دفاتر مشاورین املاک پایتخت شده و فایل های آپارتمان های بزرگ  در حال افزایش می باشد. اما به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، آپارتمان های بالای 100 متر بدون مشتری و تقاضا در بازار مسکن باقی مانده اند.
مهمترین دلیل کمبود فایل های خانه های متراژ پایین، غفلت از عرضه متناسب با تقاضا در سال های گذشته می باشد. انبوه سازان و بساز بفروش ها در چند سال اخیر عمدتا خانه هایی با متراژ بالای 90 متر را ساخته و برای فروش قرار داده اند اما از اوایل سال 97 همزمان با تورم اقتصادی، قیمت خرید هر متر مربع مسکن در تهران به بیش از 9 میلیون تومان رسید و به همین دلیل تقاضا برای خرید این واحدها بسیار کاهش یافته است.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha