آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

مشکلات طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی دولتی

تاریخ : 1398/02/19
بازدیدها : 105
مشکلات طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی دولتی

مشکلات طرح تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی دولتی

در چند ماه گذشته دولت و وزارت راه و شهرسازی با مشورت کارشناسان و صاحب نظران بخش مسکن مهمترین اولویت خود را در سال 98 به منظور تسهیل خانه دار شدن مسکن و ساماندهی به این بازار مشخص نمودند. با اعلام محمد اسلامی، وزارت راه و شهرسازی به منظور تنظیم بازار عرضه و تقاضای مسکن در سال جاری اقدام به ساخت 400 هزار واحد مسکونی با مشارکت انبوه سازان می نماید. در این برنامه بافت های فرسوده و ناکارآمد محل احداث آپارتمان های جدید قرار می گیرد و انبوه سازان با دریافت کارت اعتباری مصالح قادر به تهیه و خرید ملزومات ساختمانی با قیمت مناسب می باشند.
به گزارش متراژ، وب سایت خرید و فروش آنلاین مسکن، وزیر راه و شهرسازی سه مشوق اصلی را برای ترغیب سازندگان برای انجام این طرح در نظر گرفته است. نخست واگذاری زمین است که با توجه به افزایش سرسام آور زمین در سال گذشته این طرح تشویقی می تواند عامل اصلی تحریک انبوه سازان باشد. نقدینگی و ارائه کارت اعتباری مصالح نیز به عنوان دیگر مشوق ها برای مشارکت انبوه سازان در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت تا حضوری فعال برای ساخت 400 هزار خانه داشتته باشند.
با این وجود،  واکنش خنثی سازندگان نسبت به کارت اعتباری مصالح و انتقاد از یک بخش نامه، این طرح را در مسیر کاهش سرعت یا احتمال توقف قرار داده است.
سمت عرضه معتقد است مشکل بازار مسکن مصالح ساختمانی نیست. رییس کانون انبوه سازان هم در خصوص این طرح معتقد است: تولید کنندگان مصالح حاضر اند محصولات خود را با تخفیف در اختیار انبوه سازان قرار دهند و این طرح کمکی به کاهش قیمت تمام شده مسکن نخواهد کرد.
از سوی دیگر، سازندگان ارجاع کار توسط سازمان نظام مهندسی را نوعی رانت می دانند که دست انبوه سازان را برای دریافت بهترین خدمات می بندد. به همین دلیل وزارت راه و شهرسازی باید انتقادات و مشکلات انبوه سازان را قبل از اجرای این طرح دریافت کند و برای تسهیل در اجرای این طرح برنامه ها و سیاست های مناسبی اتخاذ نماید.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha