آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

مصوبه وام 100 میلیونی ساخت مسکن ابلاغ شد

تاریخ : 1397/12/28
بازدیدها : 81
مصوبه وام 100 میلیونی ساخت مسکن ابلاغ شد

مصوبه وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن ابلاغ شد

پس از چند ماه گمانه زنی و بررسی طرح های مختلف به منظور افزایش قدرت خرید متقاضیان مسکن، سرانجام  وام مسکن 100 میلیونی تصویب و توسط وزیر راه و شهرسازی برای اجرا در سال آینده ابلاغ شد. هرچند که در خصوص آینده بازار مسکن با توجه به تورم اقتصادی و نوسانات ارزی ابهام وجود دارد، اما افزایش سقف تسهیلات بانکی برای خرید خانه می تواند باعث رونق مجدد خرید و فروش املاک و رشد حجم معاملات شود.
به گزارش متراژ، بزرگ ترین پورتال خرید و فروش مسکن با به روزترین آگهی های ملک و املاک، برخی از کارشناسان در ماه های اخیر  با طرح افزایش وام بانکی برای حمایت از خریداران مخالف بودند و این طرح را تورم زا قلمداد می کردند. این گروه از کارشناسان بهترین روش برای کنترل تورم و ساماندهی بازار مسکن را ورود دولت و نظارت بر قیمت ها می دانند و معتقدند دولت با نظارت می تواند از سو استفاده سوداگران و تعرفه گذاری دلخواه در بخش ملک و املاک جلوگیری نماید.
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از اسکله 50 هزار تنی جزیر نگین بوشهر خاطر نشان کرد: دولت با هماهنگی مجلس قصد دارد 400 هزار واحد مسکونی جدید تولید و 500 هزار آپارتمان مسکن مهر را تکمیل نماید. کارت اعتباری مصالح نیز به منظور حمایت از انبوه سازان در اختیار آن ها قرار می گیرد و بخش خصوصی در سال 1398 حضور فعالی در عرصه ساخت و ساز خواهد داشت.
محمد اسلامی درباره آخرین وضعیت سقف وام مسکن در سال 98 نیز گفت: مصوبه شورای پول و اعتبار به بانک مسکن در خصوص وام صد میلیونی ساخت مسکن ابلاغ شده و با توجه به کاهش قدرت مالی مردم دولت به دنبال مدیریت عرضه مسکن می باشد. در شهرهای کوچک نیز تخصیص زمین به اقشار کم درآمد در دستور کار قرار می گیرد و بنیاد مسکن و کمیته امداد همکاری لازم برای ساخت واحدهای مسکونی برای اقشار ضعیف را انجام خواهند داد.
منبع: شهرخبر

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha