آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

مظنه خرید آپارتمان در شهرهای جدید اطراف پایتخت

تاریخ : 1397/11/27
بازدیدها : 80
مظنه خرید آپارتمان در شهرهای جدید اطراف پایتخت

مظنه خرید آپارتمان در شهرهای جدید اطراف پایتخت

در چند ماه اخیر میزان خرید و فروش واحدهای مسکونی در تهران به دلیل جهش ناگهانی قیمت با افت چشم گیری مواجه شده و طبق آمار رسمی منتشر شده حجم معاملات در بخش ملک و املاک در قیاس با سال گذشته بیش از 40 درصد کاهش یافته است. تورم اقتصادی و ارائه پیشنهادهای نجومی برای فروش آپارتمان ها نیز باعث نابسمانی و دلال بازی در بازار مسکن گردیده است.
به گزارش متراژ، از تابستان امسال به دلیل کاهش قدرت خرید، متقاضیان مسکن از خرید و اجاره واحدهای مسکونی در مناطق مرکزی و شمالی پایتخت انصراف داده و به معامله آپارتمان های متراژ پایین در جنوب و شهرک های اطراف تهران تمایل پیدا کردند. گروه دیگری از اجاره نشین ها هم با مشاهده نرخ های نجومی برای تمدید هزینه اجاره بها، به فکر خرید خانه در شهرک های نوساز حاشیه پایتخت افتاده و در فایل های مشاورین املاک به دنبال آپارتمان های نوساز در این مناطق بودند.
آخرین تعرفه های پیشنهادی از خانه های نوساز مسکن مهر پردیس در بهمن ماه سال جاری حدود 150 تا 270 میلیون تومان است. در پرند هم با 55 تا 90 میلیون تومان متقاضیان صاحب خانه می شوند. نرخ مسکن مهر در هشتگرد نیز حدود 60 میلیون تومان می باشد.
هشتگرد یکی از شهرک هایی است که در چند سال اخیر دارای بالاترین نرخ مهاجرپذیری بوده و در مجموع جمعیتی بالغ بر 150 هزار نفر دارد. در بین شهرک های اطراف پایتخت، هشتگرد و پرند از خدمات و زیرساخت های مناسب تری برخوردار می باشند و به زودی خط مترو فرودگاه به سمت پرند افتتاح خواهد شد.
با افزایش میزان مهاجر پذیری در شهر پرند، قیمت خرید و فروش آپارتمان هم با رشد 30 درصدی همراه بوده و در صورت افتتاح خط مترو تهران به پرند،کارشناسان پیش بینی می کنند این افزایش تعرفه خرید آپارتمان بار دیگر نیز مشاهده شود.
منبع: شهرخبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha