آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

نقش خریداران در التهاب و ثبات بازار مسکن

تاریخ : 1398/04/19
بازدیدها : 108
نقش خریداران در التهاب و ثبات بازار مسکن

نقش خریداران در التهاب و ثبات بازار مسکن

در چند ماه اخیر میزان عرضه و تقاضا عامل تاثیر گذاری برای قیمت گذاری و رونق معاملات مسکن بوده است. مالکان و سازندگان قیمت های پیشنهادی خود را با نرخ تورم و شرایط اقتصادی تنظیم کرده و پیشنهادهایی سرسام آور و غیر منطقی برای فروش واحدهای مسکونی خود به مشتریان ارائه می دهند. سوداگران نیز با مشاهده نیاز مردم و فصل داغ اجاره و خرید خانه با هدف کسب سود بیشتر اقدام به بازار گرمی و نرخ گذاری دلخواه می نمایند تا التهاب بازار املاک تشدید شود و از این فرصت برای کسب درآمد بیشتر بهره گیرند.
به گزارش متراژ سامانه اجاره و خرید خانه با کد رهگیری معتبر، افزایش نرخ خرید و فروش مسکن و کاهش قدرت خرید مردم در دو سال اخیر به واقع تعداد جامانده های مسکن را زیاد کرده و این موضوع نشان داد در صورت عدم هجوم برای خرید مسکن از سوی سرمایه گذاران غیر مصرفی، شاید رشد قیمت مسکن تا این حد رخ نمی داد. برخی از سرمایه گذاران با مشاهده التهاب بازارهای موازی و رشد نرخ ارز اقدام به خرید خانه به عنوان کالای سرمایه ای نمودند این حرکت باعث التهاب مجدد و افزایش تقاضا شد و در نتیجه سوداگران قیمت های کاذب و خلاف واقعی را برای معامله پیشنهاد داده و سرمایه گذار با استدلال رشد مجدد نرخ ها زیر بار امضای قرارداد خرید با قیمت نجومی رفت.
نبود قانون و نظارت دستگاه های ذی ربط نیز باعث شد تا افراد مختلف دست به سوداگری و سو استفاده زده و التهاب قیمتی در بازار مسکن به بالاترین حد خود برسد. سایت های اینترنتی نیز امکان درج آگهی های رایگان فروش را در اختیار دلالان قرار داده تا آن ها با استفاده از نرخ عوام فریبانه حباب قیمتی را ایجاد و از این فرصت برای کسب سود بهره لازم را ببرند. وزارت راه و شهرسازی نیز اقدام خاصی در راستای ساماندهی به بازار اجاره و فروش خانه انجام نداد و تنها طرح هایی برای افزایش قدرت خرید مردم ارائه داده است.
در صورت تنظیم و عدم هجوم خریداران، کارشناسان معتقد اند نرخ خرید و فروش مسکن با کاهش چشم گیری مواجه خواهد شد.
منبع: شهرخبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha