آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

نقش سازمان تعزیرات در کنترل قیمت ها در بازار مسکن

تاریخ : 1398/02/09
بازدیدها : 78
نقش سازمان تعزیرات در کنترل قیمت ها در بازار مسکن

نقش سازمان تعزیرات در کنترل قیمت ها در بازار مسکن

در چند ماه اخیر قیمت گذاری نجومی و سوداگری در بخش مسکن که عمدتا توسط سوداگران صورت گرفته، باعث سردرگمی و نارضایتی متقاضیان خرید خانه شده است. مالکان و فروشندگان نیز با هدف کسب سود بیشتر تمایل چندانی به فروش آپارتمان های خود با قیمت منطقی و عادلانه ندارند. برخی از دلالان نیز با استفاده از سایت های اینترنتی آگهی های فروش ملک با قیمت سرسام آوری را منتشر می کنند. کارشناسان معتقدند این گونه رفتار تنها با هدف ایجاد جو روانی و گرانی نرخ خرید هر متر مربع واحد مسکونی رخ می دهد و عدم نظارت و برخورد با این افراد باعث رواج قیمت گذاری سلیقه ای شده است.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی ملک و املاک، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص کنترل تعرفه ها در بازار املاک گفت: وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به ساماندهی این بازار اقدام کند، زیرا حوزه اجاره مسکن به صورت مستقیم با معیشت اقشار ضعیف و متوسط جامعه مرتبط است و این موضوع باید سریعا ساماندهی شود. در سال اخیر قدرت مالی اقشار کارمند و ضعیف مردم به شدت کاهش یافته و این موضوع باعث مهاجرت آن ها به مناطق جنوبی و حاشیه شهرها شده است.
نماینده مردم درود با انتقاد از افزایش سرسام آور قیمت مسکن به خصوص در بخش اجاره، خاطر نشان کرد: با آغاز سال جدید، شاهد تعیین نرخ های اجاره و رهن با قیمت های بسیار گزاف هستیم که این موضوع باعث شده تا اجاره نشین ها موفق به انتخاب و انعقاد قرارداد اجاره نشوند. وزارت راه و شهرسازی به عنوان متصدی سیاست گذاری و ساماندهی به بخش املاک کشور باید نظارت کافی بر عملکرد بنگاه ها و سوداگران داشته باشد و با برخوردهای قانونی از قیمت گذاری دلخواه در بازار مسکن جلوگیری نماید.
مجید کیانپور هم چنین افزود: سازمان تعزیرات حکومتی نیز باید نقش موثری در کنترل بازار مسکن و مدیریت اجاره داشته باشد و با همکاری وزارت راه و شهرسازی در راستای جلوگیری از سو استفاده دلالان اقدامات لازم را انجام دهد و شرایط اجاره منصفانه را برای اجاره نشین ها فراهم سازد.
منبع: شهر خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha