آخرین اخبار
مستأجران را فراموش نکنید

مستأجران را فراموش نکنید

خبرها از بازار مسکن حاکی از این است که نرخ اجاره‌بها رو به افزایش گذاشته است و این اتفاق در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، زودتر آغاز شده. آیا مسئولین در روزهای پایانی سال به فکر مستأجران هستند؟

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

استفاده از معاملات ملکی برای پول‌شویی آفت امروز اقتصاد

متأسفانه بازار املاک و مستغلات، جای مناسبی برای پنهان کردن منشأ پول است. چرا که انجام معامله به صورت نقد و پنهان ساختن مالکیت یک ملک کار بسیار آسانی است.

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

نگرانی درباره تداوم رشد اجاره بهای مسکن در سال 98

تاریخ : 1397/11/13
بازدیدها : 81
نگرانی درباره تداوم رشد اجاره بهای مسکن در سال 98

نگرانی درباره تداوم رشد اجاره بهای مسکن در سال ۹۸

پس از رکود چند ساله بازار مسکن،  سال 96 میزان خرید و فروش واحدهای مسکونی افزایش یافت و بار دیگر رونق به بخش ملک و املاک بازگشت. بر اساس گزارش های رسمی منتشر شده در این سال میانگین ساخت و ساز و صدور پروانه های ساختمانی هم با رشد قابل توجهی مواجه گردید و سرمایه گذاری در این بازار افزایش یافت. اما با آغاز سال 97 و همزمان با نقض برجام توسط آمریکا تورم اقتصادی در بازارهایی نظیر ارز و طلا پدید آمد و نرخ خرید یک دلار به مرز 20 هزار تومان نیز رسید، بازار مسکن هم متاثر از اوضاع نابسامان بازارهای موازی با جهش قیمت بی سابقه و سرسام آور همراه و میزان خرید و فروش آپارتمان به دلیل ارائه قیمت های نجومی با افت چشم گیری مواجه شد.
حال با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و رشد بی سابقه تعرفه اجاره نشینی یکی از مهمترین پرسش ها و دغدغه مدیران حوزه مسکن نرخ اجاره بها در سال آتی می باشد.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی ملک و املاک به نقل از دنیای اقتصاد، در زمان رکود بازار ملک و املاک تقاضا برای خرید مسکن با افت روبه رو شده و گرایش به اجاره نشینی با رشد قابل توجهی همراه می گردد. شاید برخی از متقاضیان خرید خانه در زمان رکود و گرانی نیز در جست و جوی معامله ملکی حتی در حاشیه کلان شهرها و مناطق جنوبی باشند اما طیف گسترده ای از متقاضیان به سمت بازار اجاره مسکن حرکت می نمایند. صاحبان ملک هم با هدف کسب سود بیشتر راضی به اجاره ملک خود با قیمت عرف و منطقی نمی باشند، که همین موضوع باعث نگرانی و کاهش معاملات ثبت شده در مشاورین املاک می باشد.
حال باید دید برنامه و سیاست وزارت راه و شهرسازی برای کنترل و ساماندهی به بازار اجاره نشینی در سال آتی چیست.
منبع: دنیای اقتصاد
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha