آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

هیجان بازار مسکن فروکش کرد

تاریخ : 1398/02/02
بازدیدها : 81
هیجان بازار مسکن فروکش کرد

هیجان بازار مسکن فروکش کرد

در روزهای اخیر سرمایه گذاری در بازارهای خودرو و بورس افزایش یافته و میزان هدایت پول های سرگردان در بازار مسکن با کاهش چشم گیری مواجه شده است. در شش ماه دوم سال گذشته میانگین قیمت خرید و فروش مسکن به بیش از 70 درصد رشد یافت و تعرفه خرید خانه به سقف قیمت رسید. متقاضیان به دلیل کاهش قدرت مالی و عدم تاثیر گذاری تسهیلات بانکی به منظور معامله ملک مورد نظر خود، از حضور و ثبت قرارداد رسمی در مشاورین املاک منصرف شدند و بازار مسکن به سمت رکود هدایت شد.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی ملک و املاک کشور، بر اساس مشاهدات میدانی بازار ملک و املاک در قیاس با بازارهای رقیب مانند طلا و ارز به قله قیمتی چهار سال گذشته خود دست یافته و در فروردین ماه 98، حجم معاملات به کمترین میزان خود در شش سال اخیر رسیده است. این موضوع باعث نگرانی مشاورین املاک و کارشناسان شده و صورت استمرار سوداگری و دلالی در این بازار، خریدار موفق به انتخاب و معامله ملک دلخواه خود نخواهد شد. استمرار این وضعیت باعث ایجاد تورم در حوزه مسکن و کاهش سرمایه گذاری انبوه سازان می شود. در شرایط فعلی بساز و فروش ها به دلیل جهش نرخ مصالح ساختمانی، علاقه ای به شروع پروژه های جدید ندارند و در انتظار وعده های دولت مبنی بر حمایت از این قشر هستند.
در حال حاضر ورود نقدینگی به سمت بازار ارز و بورس بیشتر شده و کارشناسان معتقدند بازار بورس اوضاع بهتری نسبت به طلا و سکه دارد. در صوت عدم حمایت دولت و محقق نشدن وعده های وزیر راه مبنی بر توزیع کارت اعتباری مصالح برای انبوه سازان، نرخ خرید هر متر مربع بار دیگر با افزایش همراه می شود و وضعیت را برای متقاضیان بسیار دشوار می سازد.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha