آخرین اخبار
تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

آیا باز هم نگران گران شدن قیمت مسکن باشیم؟

با گران شدن قیمت بنزین و نزدیک شدن به انتخابات مجلس، این سوال در ذهن مردم ایجاد شد که آیا قیمت مسکن دوباره بالا می رود؟ با توجه به گزارشات ماه گذشته، بالا رفتن مجدد قیمت مسکن، امری بعید به نظر می رسد.

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

بازار داغ پیش فروش مسکن در شهر تهران

در حالی که به دلیل افزایش چشم گیر نرخ خرید مسکن و تورم اقتصادی شدید، میزان معاملات ملک و املاک در کشور با کاهش چشم گیری روبه رو شده و تسهیلات بانکی نیز قادر به پوشش هزینه خرید خانه را ندارد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

قیمت مسکن تا سه سال آینده افزایش نمی یابد

در حالی که در فصل پاییز میزان معاملات مسکن با رکود و عدم تقاضا روبه رو شده است، برخی از سوداگران با ایجاد شایعه هایی مبنی بر افزایش مجدد قیمت خرید خانه در شهرهای بزرگ سعی می کنند تا متقاضیان را تحریک به انجام معاملات کنند

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

ساخت و ساز آپارتمان مسکونی در تهران کاهش یافته است

در سال جاری میزان صدور پروانه های ساختمانی کاهش یافته و برخی از انبوه سازان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی و تورم روز افزون از حضور و ساختمان سازی در بازار مسکن انصراف داده

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران کمیاب شد

در حالی که تا سال گذشته مالکان واحدهای مسکونی علاقه زیادی به دریافت رهن کامل برای اجاره آپارتمان های خود داشتند و با پس انداز این مبلغ و دریافت سود بانکی از سپرده گذاری رهن درآمدی مطلوبی کسب می نمودند،

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

با شروع سال ۹۷ و همزمان با افزایش نرخ خرید و فروش مسکن در پایتخت میزان تمایل متقاضیان برای خروج از تهران و خرید خانه در شهرهای جدید اطراف تهران رشد یافت و مردم به دلیل کاهش قدرت مالی اقدام به جست و جوی آپارتمان های

واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به کمیته امداد

تاریخ : 1397/02/12
بازدیدها : 72
واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به کمیته امداد

واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به کمیته امداد

به گزارش متراژ یکی از سخت ترین و پیچیده ترین مسائل جامعه ما، تامین مسکن برای اقشار مختلف مردم به ویژه خانوارهای آسیب پذیر و کم بضاعت است.
موضوع تامین مسکن همواره به عنوان یکی از شعارهای اصلی دولت ها در کانون توجه قرار داشته و هر دولت برای ساخت و احداث واحدهای مسکونی برنامه ریزی و اقداماتی انجام داده است.
در کشور ما نیازمندان و افراد محروم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار گرفته اند و دفتر تامین مسکن و امور مهندسی این کمیته مامور احداث و بازسازی واحدهای مسکونی برای افراد نیازمند می باشد.
در همین راستا این کمیته با همکاری دولت، خیرین و سپاه اقدام به ساخت مسکن و حل مشکل مسکن برای روستاییان و اقشار محروم جامعه می نماید و تلاش می کند که با ساخت سرپناه و مسکن بخش عمده ای از دغدغه مددجویان را مرتفع سازد.
هنوز هم برخی از واحدهای مسکونی مسکن مهر به صورت نیمه کاره باقی مانده است و دولت جدید نیز تمایلی با تکمیل آن ها ندارد.به همین دلیل رییس کمیته امام امداد خمینی با پیشنهاد به دولت و دریافت مصوبه مجلس، در نظر دارد که این واحدهای مسکونی نیمه کاره و بدون مشتری را تکمیل و در اختیار اقشار کم بضاعت و بدون مسکن کمیته امداد امام قرار دهد.
سید پرویز فتاح در حاشیه جلسه با کارمندان کمیته امداد در شهرستان گناوه خاطر نشان کرد: برای تامین مسکن روستایان تحت پوشش این کمیته با همکاری سپاه، خانه هایی مسکونی در دست ساخت می باشد و واحدهای مسکونی به زودی در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.
رییس کمیته امداد امام هم چنین ابراز امیدواری کرد که با ساخت و ساز مسکن و اتمام پروژه های نیمه کاره مسکن مهر مشکل تامین خانه برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر کمیته امداد حل خواهد شد و وضعیت معیشتی مددجویان بهبود خواهد یافت.

منبع: ایران اکونومیست

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha