آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

وضعیت بازار اجاره مسکن در تهران در آستانه تابستان

تاریخ : 1398/03/07
بازدیدها : 99
وضعیت بازار اجاره مسکن در تهران در آستانه تابستان

وضعیت بازار اجاره مسکن در تهران در آستانه تابستان

در روزهای اخیر بازار اجاره خانه با نزدیک شدن به فصل داغ اجاره نشینی رونق بیشتری پیدا کرده و مستاجران با حضور در دفاتر مشاورین املاک و سایت های اینترنتی به دنبال انتخاب و معامله ملک دلخواه خود می باشند. امسال بر خلاف سال های گذشته فایل های در دسترس محدود تر و قیمت های پیشنهادی بسیار بالاتر از حد تصور می باشد. آپارتمان های پیشنهادی توسط مالکان علاوه بر قیمت های سرسام آور با مشکلاتی نظیر بدون پنجره بودن، آسانسور نداشتن و فاقد پارکینگ بودن همراه هستند و مالکان نمی خواهند کمی برای خانه هایشان هزینه کنند اما دوست دارند بیشترین اجاره را دریافت نمایند.
به گزارش متراژ سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن، در شرایط کنونی و با توجه به تورم اقتصادی و درخواست های مالی بالا از سوی صاحبان ملک، بودجه اجاره نشین ها با خانه های پیشنهادی همخوانی ندارد و هرچه پول بیشتری برای اجاره تهیه نمایند باز هم کم می آورند و در نهایت مجبور به امضای قراردادی می شوند که باب میلشان نیست. برخی افراد دلال نیز با استدلال این که باز هم قیمت ها افزایش می یابد و همین خانه در ماه آینده نصیب مستاجر نمی شود، سعی می کنند با بازار گرمی معاملات را به ثبت برسانند.
برخی از مردم نیز که توانایی تامین هزینه های افزایش یافته اجاره خانه را ندارند اقدام به تخلیه واحد مسکونی خود نموده و در شهرهای کوچک اطراف تهران همچون پرند و ورامین به دنبال اجاره خانه با توجه به بودجه محدود خود هستند. در ماه های اخیر روند مهاجرت به حاشیه تهران افزایش یافته و بازار اجاره نشینی در این مناطق بسیار ورنق یافته است.
بر اساس مشاهدات میدانی، تعداد خانه های خالی و آماده برای جابه جایی نشان می دهد مشکل، کمبود خانه نیست و علت اصلی نابسمانی بازار اجاره مسکن ارزش گذاری و قیمت گذاری خانه ها می باشد. برخی از مالکان قیمت های سرسام آوری را برای اجاره خود پیشنهاد می دهند و در صورت عدم استقبال خانه را به صورت خالی نگهداری می کنند. برخی نیز به خود اجازه می دهند خانه را بدون نیاز به مشاور و با شرایط دلخواه اجاره دهند.
منبع: ایسنا
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha