آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

تاریخ : 1398/09/11
بازدیدها : 106
وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

وضعیت معاملات مسکن در شهرهای جدید حومه تهران

با شروع سال 97 و همزمان با افزایش نرخ خرید و فروش مسکن در پایتخت  میزان تمایل متقاضیان برای خروج از تهران و خرید خانه در شهرهای جدید اطراف تهران رشد یافت و مردم به دلیل کاهش قدرت مالی اقدام به جست و جوی آپارتمان های مسکونی در پرند و پردیس نمودند. هرچند که فاصله 30 کیلومتری برخی از این مناطق با پایتخت مسیر رفت و آمد را برای کارکنان زمان بر می کرد، اما خانوارها با آگاهی از تورم اقتصادی و قیمت های نجومی اجاره بها ترجیح دادند به حومه تهران مهاجرت نمایند. به همین دلیل فایل های فروش در مشاورین املاک تهران نیز بدون متقاضی باقی ماند و رکود در بخش معاملات ایجاد شد. برخی از فروشندگان با مشاهده این وضعیت اقدام به اصلاح آگهی فروش خود نمودند و قیمت های منصفانه تر و مناسب تری را به مشتریان پیشنهاد دادند، اما به دلیل محدودیت قدرت مالی و هم چنین ناکارآمدی تسهیلات بانکی برای خرید خانه باز هم استقبال برای نقل و انتقال املاک افزایش نیافت.
تا مرداد ماه سال 98 بازار معاملات مسکن در اطراف پایتخت با رونق نسبی همراه بود و میزان خرید و فروش مسکن در این مناطق قابل توجه بود، ولی با شروع فصل پاییز و آغاز سهیمه بندی بنزین بازار خرید آپارتمان در 30 کیلومتری تهران وضعیت میانه رکود و رونق را تجربه می کند. برخی از مردم معتقد اند به دلیل افزایش نرخ بنزین، حمل نقل نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و رفت و آمد از خانه تا محل کار آن ها رشد قابل توجهی می یابد. بر اساس گزارش های اعلام شده با شروع آذر ماه ریزش قیمتی در شهرهایی نظیر پرند و پردیس به وقوع پیوسته و به طور میانگین نرخ خرید هر متر مربع واحد مسکونی 20 درصد کاهش داشته است. میزان تقاضا برای خرید آپارتمان های مسکن مهر در این مناطق نیز با افت همراه بوده و هم اکنون یک واحد مسکونی این طرح در پرند با 90 متر مربع مساحت با قیمت 285 میلیون تومان قابل خرید می باشد. هرچند که کارشناسان پیش بینی می کنند تا پایان سال بار دیگر شاهد رونق خرید و فروش در شهرهای اطراف تهران باشیم اما مولفه های اقتصادی تاثیر مستقیمی بر میزان تقاضا خواهند گذاشت.
منبع: شهرخبر

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha