آخرین اخبار
آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

در حالی که بیش از دو ماه از فصل پاییز سپری می شود، اما میزان معاملات ملک و املاک در پایتخت هنوز با رکود مواجه است و متقاضی زیادی برای خرید خانه وجود ندارد.

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

در چند روزگذشته همه چیز تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار گرفت و نارضایتی های مردمی در برخی نقاط کشور ایجاد شد. این موضوع نقش مهمی در رشد هزینه حمل و نقل خواهد داشت

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

با گذشت بیش از ۳ سال هنوز دولت موفق به اجرای طرح مشخص و مطلوبی برای تامین مسکن برای آحاد مردم نشده و بخش زیادی از متقاضیان به دلیل نوسان نرخ خرید و فروش آپارتمان

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

پیش بینی تحولات بازار مسکن در سال 98

تاریخ : 1398/01/17
بازدیدها : 69
پیش بینی تحولات بازار مسکن در سال 98

پیش بینی تحولات بازار مسکن در سال ۹۸

در روزهای نخستین سال جدید کارشناسان و صاحب نظران در خصوص مسیر احتمالی بازار مسکن در سال 98 دیدگاه های جالبی ارائه نمودند. برخی از اقتصاد دانان با اشاره به تکمیل ظرفیت قیمتی خرید آپارتمان، معتقدند در سال جدید نرخ مسکن افزایش نخواهد یافت و رشد 35 درصدی دستمزدها تاثیر کمی بر قیمت تمام شده ملک و املاک خواهد گذاشت. هم چنین با توجه به افزایش چند برابری تعرفه مسکن در سال گذشته، این بازار امسال جهش مجدد قیمت را تجربه نخواهد کرد.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی املاک، مهدی سلطانی در خصوص آخرین تحولات بازار ملک و املاک گفت: تعرفه خرید و فروش آپارتمان در سال گذشته با افزایش بی سابقه ای مواجه شد، که به دلیل نوسان ارزی و شرایط اقتصادی قابل پیش بینی بود. در سال های قبل نیز چرخه رونق و رکود این بازار چند سال یک بار به وقوع می پیوست و بین سال های 1392 تا 1395 بازار املاک با رکود سنگین همراه بود ولی در سال گذشته با خروج آمریکا از برجام این بازار نیز تحت تاثیر قرار گرفت.
این کارشناس با اشاره به نوسان شدید ارز در سال گذشته و تاثیر آن بر بازارهای موازی خاطر نشان کرد : بازار مسکن و ارز معمولا به هم وابسته هستند، اما نباید توقع داشت که دو بازار متناسب با هم رشد پیدا کنند، به طور مثال در سال گذشته نرخ خرید مسکن حدود نصف رشد قیمت دلار افزایش یافت و بیشترین تاثیر تغییرات ارز روی نرخ مصالح ساختمانی مشاهده گردید.
اما گروه دیگری از کارشناسان بر این باورند که با توجه به تحولات سیاسی و عدم ثبات اقتصادی در کشور، آینده بازار مسکن و تعرفه خرید آپارتمان در سال 98 قابل پیش بینی نیست و تنها در صورت اعمال سیاست های موفق وزارت راه و شهرسازی و ارائه تسهیلات مطلوب به متقاضیان، می توان وضعیت عرضه و تقاضا و در نتیجه سوداگری در بخش مسکن را کنترل کرد.
منبع: شهر خبر

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha