آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

پیش بینی تحولات بازار مسکن در سال 98

تاریخ : 1398/01/17
بازدیدها : 99
پیش بینی تحولات بازار مسکن در سال 98

پیش بینی تحولات بازار مسکن در سال ۹۸

در روزهای نخستین سال جدید کارشناسان و صاحب نظران در خصوص مسیر احتمالی بازار مسکن در سال 98 دیدگاه های جالبی ارائه نمودند. برخی از اقتصاد دانان با اشاره به تکمیل ظرفیت قیمتی خرید آپارتمان، معتقدند در سال جدید نرخ مسکن افزایش نخواهد یافت و رشد 35 درصدی دستمزدها تاثیر کمی بر قیمت تمام شده ملک و املاک خواهد گذاشت. هم چنین با توجه به افزایش چند برابری تعرفه مسکن در سال گذشته، این بازار امسال جهش مجدد قیمت را تجربه نخواهد کرد.
به گزارش متراژ، سامانه جامع جست و جوی املاک، مهدی سلطانی در خصوص آخرین تحولات بازار ملک و املاک گفت: تعرفه خرید و فروش آپارتمان در سال گذشته با افزایش بی سابقه ای مواجه شد، که به دلیل نوسان ارزی و شرایط اقتصادی قابل پیش بینی بود. در سال های قبل نیز چرخه رونق و رکود این بازار چند سال یک بار به وقوع می پیوست و بین سال های 1392 تا 1395 بازار املاک با رکود سنگین همراه بود ولی در سال گذشته با خروج آمریکا از برجام این بازار نیز تحت تاثیر قرار گرفت.
این کارشناس با اشاره به نوسان شدید ارز در سال گذشته و تاثیر آن بر بازارهای موازی خاطر نشان کرد : بازار مسکن و ارز معمولا به هم وابسته هستند، اما نباید توقع داشت که دو بازار متناسب با هم رشد پیدا کنند، به طور مثال در سال گذشته نرخ خرید مسکن حدود نصف رشد قیمت دلار افزایش یافت و بیشترین تاثیر تغییرات ارز روی نرخ مصالح ساختمانی مشاهده گردید.
اما گروه دیگری از کارشناسان بر این باورند که با توجه به تحولات سیاسی و عدم ثبات اقتصادی در کشور، آینده بازار مسکن و تعرفه خرید آپارتمان در سال 98 قابل پیش بینی نیست و تنها در صورت اعمال سیاست های موفق وزارت راه و شهرسازی و ارائه تسهیلات مطلوب به متقاضیان، می توان وضعیت عرضه و تقاضا و در نتیجه سوداگری در بخش مسکن را کنترل کرد.
منبع: شهر خبر

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha