آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

چرا طرح تامین مسکن کارگری در کشور اجرایی نمی شود؟

تاریخ : 1397/02/26
بازدیدها : 55
چرا طرح تامین مسکن کارگری در کشور اجرایی نمی شود؟

چرا طرح تامین مسکن کارگری در کشور اجرایی نمی شود؟

مسکن همواره به عنوان یکی از نیازهای مهم زندگی انسان محسوب شده و همه دولت ها سعی می کنند که با اتخاذ سیاست های کاربردی و مناسب، زمینه خانه دار شدن خانواده ها را فراهم نمایند.
به گزارش متراژ، کارگران جامعه که یکی از اقشار زحمت کش و کم درآمد می باشند، به همین دلیل طرح ساخت مسکن کارگری، باید در اولویت برنامه های نهادهای متولی ساخت و ساز کشور به ویژه دولت قرار گیرد.
یکی از مهمترین مشکلات اساسی جامعه کارگری، خانه و سرپناهی برای زندگی می باشد. این گروه آسیب پذیر به دلیل حقوق پایین و میزان هزینه بالای اجاره خانه بخش زیادی از حقوق خود را صرف پرداخت هزینه اجاره مسکن می کنند.
هر سال با نزدیک شدن به روز جهانی کارگر دولت در خصوص تامین مسکن برای کارگران وعده هایی را بیان می کند، اما با گذشت تنها چند ماه پس از آن به دلیل هزینه بالا و عدم تخصیص بودجه طرح تامین خانه برای این زحمتکشان جامعه به فراموشی سپرده می شود.
طبق آخرین گزارش های مرکز آمار ایران هم اکنون جمعیت کارگران بیش از 13 میلیون نفر برآورد می شود و با احتساب اعضای خانوار آن ها به رقمی در حدود 50 میلیون نفر می رسد.
در دولت گذشته شعار مسکن مهر برای تامین خانه برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه مطرح شد و در نقاط حاشیه ای شهر، واحدهای مسکونی ارزان قیمت برای تامین مسکن ساخته شد که این برنامه نیز با ضعف های جدی و عدم مدیریت نتوانست باعث استقبال و خانه دار شدن متقاضیان مسکن شود.
در این دولت نیز برنامه اجرایی برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی با عنوان مسکن امید ابلاغ شد ولی به دلیل کمبود منابع مالی و سازکار اجرایی هنوز عملیاتی نشده است.
بر اساس قانون اساسی دولت باید زمینه خانه دار کردن اقشار ضعیف جامعه را فراهم کند و با تامین منابع لازم نسبت به احداث واحدهای مسکونی اقدام نماید.
در مجموع می توان به این نکته اذعان داشت که طرح تامین مسکن برای کارگران تا امروز در حد شعار باقی مانده و هنوز مدیران و سیاست گذاران حوزه مسکن موفق به اجرای این مهم نشده اند.
منبع/آخرین خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha