آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

چرا طرح ها و سیاست های دولت در بخش مسکن ناموفق بوده است؟

تاریخ : 1398/05/10
بازدیدها : 92
چرا طرح ها و سیاست های دولت در بخش مسکن ناموفق بوده است؟

چرا طرح ها و سیاست های دولت در بخش مسکن ناموفق بوده است؟

یکی از مهمترین نیازهای مردم در جامعه تامین مسکن و سرپناه مناسب است. انتخاب و خرید آپارتمان همواره یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان مسکن بوده و بخش عمده از هزینه خانوارها صرف این موضوع می شود. در چند سال اخیر با توجه به تورم شدید اقتصادی، اعمال تحریم های جدید آمریکا و سوداگری در بازار املاک خانه دار شدن به یک آرزوی دست نیافتنی برای خانوارها تبدیل شده و طرح های دولت های گذشته نیز کمک چندانی در افزایش قدرت خرید مردم نداشته است. تسهیلات بانک برای خرید خانه نیز به دلیل عدم پوشش دهی هزینه مورد استفاده مردم قرار نمی گیرد و بر اساس آخرین اعلام وزیر راه و شهرسازی برنامه ای برای افزایش وام مسکن در سال 98 نیز وجود ندارد. در فصل داغ اجاره نشینی مستاجران نیز به علت تورم شدید قیمتی و افزایش هزینه اجاره بها موفق به انتخاب واحد مورد علاقه خود نشدند و برخی از متقاضیان به دلیل بودجه محدود و تعرفه های بالای پیشنهادی توسط صاحب خانه ها مجبور به ترک محل سکونت خود و مهاجرت به حاشیه کلان شهرها و شهرک های مجاور شده اند.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، کارشناسان در خصوص علت اصلی ناموفق بون طرح ها و سیاست های گذشته حوزه مسکن نظرات متفاوتی دارند اما برخی از آ ها معتقد اند مهمترین دلیل شکست برنامه های دولت های پیشین نگاه کوتاه مدت، مقطعی و غیر فراگیر به بازار مسکن بوده است. در گذشته دولت ها وعده های انتخاباتی مختلفی در خصوص تامین مسکن ارائه می دادند. اما پس از رای اعتماد از مردم و شروع فعالیت برنامه خاصی در جهت تسهیل خانه دار شدن مردم نداشته و وزیران راه و شهرسازی گذشته تخصص لازم برای اجرای سیاست های جدید و ساماندهی بازار مسکن را نداشته به همین دلیل طرح های مقطعی و تبلیغاتی مختلفی را اجرایی کردند که هر کدام از آن ها با مشکلات و موانع زیادی روبه رو شد و تاثیر چندانی در بهبود وضعیت بازار مسکن نداشت.
منبع: مهر

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha