آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

چگونه می توان بهای تمام شده مسکن را کاهش داد

تاریخ : 1398/01/19
بازدیدها : 69
چگونه می توان بهای تمام شده مسکن را کاهش داد

چگونه می توان بهای تمام شده مسکن را کاهش داد

در سال گذشته تورم اقتصادی ناشی از خروج آمریکا از برجام و افزایش نرخ ارز باعث گرانی و نابسمانی در بازارهای موازی گردید. بازار مسکن به عنوان یکی از اصلی ترین بخش ها که بیش از 100 شغل مستقیم و غیر مستقیم در آن دخیل می باشد نیز، با رشد سرسام آور نرخ خرید آپارتمان مواجه شد. قدرت خرید متقاضیان مسکن نیز به دلیل سوداگری و قیمت گذاری دلخواه بساز و فروش ها به پایین ترین حد خود در چند سال گذشته رسید.
به گزارش سرویس خبری متراژ، تسهیلات خرید خانه که در قالب وام مسکن، اوراق مشارکت و پیش فروش به مردم ارائه می شد به دلیل دو برابر شدن تعرفه خرید مسکن، دیگر اثر گذاری سابق را نداشت و متقاضیان تمایل چندانی به استفاده از این وام ها نداشتند. پروژه های مسکونی در حال ساخت نیز به دلیل رشد ناگهانی قیمت مصالح ساختمانی متوقف شد و انبوه سازان با مشاهده وضعیت نابسمان بازار ملک و املاک حاضر به شروع ساخت و سازهای جدید در کلان شهرها به ویژه تهران نشدند.
دبیر کانون انبوه سازان کشور در خصوص مولفه های بهای مسکن گفت: قیمت تمام شده مسکن از 4 مولفه زمین، دستمزد، مصالح ساختمانی و هزینه خدمات عمومی تاثیر می پذیرد. در صورتی که دولت اقدام به واگذاری زمین و کاهش هزینه انشعابات و خدمات عمومی کند، شاهد کاهش بهای ملک و املاک در ایران خواهیم بود.
فرشید حاجت پور در خصوص تاثیر ساخت و ساز بر تعرفه خرید و فروش آپارتمان نیز، افزود: هرچه میزان سرمایه گذاری در حوزه مسکن افزایش یابد و انجام طرح های مشارکتی با انبوه سازان بیشتر شود، قیمت مسکن با کاهش بیشتری همراه خواهد شد. هرچند که در کلان شهرها به خصوص پایتخت 60 درصد از تعرفه مسکن به زمین اختصاص دارد و گرانی زمین باعث اوج گیری قیمت آپارتمان ها می شود.
این کارشناس ابراز امیدواری کرد با طرح تولید 400 هزار واحد مسکونی که توسط وزیر راه و شهرسازی در سال 98 اجرایی خواهد شد، رونق در بخش مسکن صورت می گیرد و شاهد افزایش مجدد نرخ خرید و فروش املاک نخواهیم بود.
منبع: مهر

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha