آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

کاهش درآمد مشاورین املاک به دلیل افت معاملات

تاریخ : 1398/03/20
بازدیدها : 84
کاهش درآمد مشاورین املاک به دلیل افت معاملات

کاهش درآمد مشاورین املاک به دلیل افت معاملات

در شش ماه اخیر میزان خرید و فروش مسکن به دلیل تورم اقتصادی و رشد قیمت ارز و طلا با کاهش چشم گیری همراه بوده است. قدرت خرید مردم نیز با افزایش بیش از 100 درصدی مظنه خرید آپارتمان با افت مواجه شده و تسهیلات خرید خانه که در قالب وام مسکن و وام مسکن جوانان ارائه می شد به دلیل عدم پوشش دهی هزینه خرید خانه بدون استفاده و متقاضی باقی مانده است. 3 برابر شدن تعرفه مسکن ناشی از جهش قیمت دلار از سال 1396 آغاز شد و موجب افت معاملات و به تبع آن کاهش درآمد دفاتر املاک شد، برخلاف دیدگاه برخی از عموم که تصور می کنند افزایش قیمت ها سبب رشد درآمد واسطه های ملکی و بنگاه های معاملاتی می شود، با رشد تعرفه خرید و فروش مسکن و افت شدید حجم معاملات مشاورین املاک اولین قربانی پرش قیمت مسکن هستند و به دلیل نزول قراردادهای ثبتی ضرر قابل توجهی نصیب مشاورین املاک شده است.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، افزایش میزان اجاره بها در کلان شهرها به ویژه تهران نیز موجب نارضایتی و سردگمی متقاضیان شد، به طوری که در آستانه فصل تابستان و شروع نقل و انتقالات تابستانی مردم با مشاهده قیمت رهن و اجاره آپارتمان متعجب شده و هزینه اجاره بها با ارزش واقعی ملک و بودجه متقاضیان هم خوانی ندارد. به همین دلیل بخش زیادی از وقت مستاجران صرف پیدا کردن یک واحد مناسب و مقرون به صرفه با توجه بودجه آن ها می شود. یکی از مشاورین املاک واقع در شمال تهران نیز می گوید: از ابتدای سال تاکنون فقط یک قرارداد نوشته است. او با اشاره به رکود بازار مسکن خاطر نشان می کند که دفتر ما نیز استیجاری می باشد و از عهده پرداخت اجاره بها آن بر نمی آییم.
 این وضعیت تنها سبب کسب سود بیشتر برای واسطه های غیر قانونی و دلالان ملکی شده است. سوداگران قیمت گذاری دلخواه، جو روانی و حباب قیمتی را در بازار املاک ایجاد کرده و سود شگفت انگیزی از دلالی معاملات به جیب می زنند و هیچ مرجع قانونی هنوز موفق به ساماندهی بازار مسکن و برخورد با سوداگری در این بخش نشده است.
منبع: شهر خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha