آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

کاهش قیمت آپارتمان های متراژ بالا

تاریخ : 1397/11/16
بازدیدها : 79
کاهش قیمت آپارتمان های متراژ بالا

کاهش قیمت آپارتمان های متراژ بالا

رفتار و سلیقه متقاضیان خرید خانه با توجه به نوسان شدید قیمتی در بازار مسکن تغییر یافته و گرایش به اجاره نشینی و معامله آپارتمان های متراژ پایین رشد قابل توجهی داشته است. قدرت خرید مردم متاثر از  تورم اقتصادی ناشی از تحریم ها و افزایش تعرفه دلار با افت چشم گیری همراه شد و در 6 ماه نخست سال جاری میزان نقل و انتقال مسکن با کاهش 60 درصدی روبه رو گردید. وزارت راه و شهرسازی هم اقدام خاصی به منظور ساماندهی بازار مسکن و تسهیل شرایط خانه دار شدن اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه انجام نداد. از سمت دیگر میانگین استفاده از تسهیلات بانکی خرید آپارتمان نیز به حداقل رسید و خریداران به دلیل عدم پوشش دهی این وام برای خرید خانه از دریافت آن انصراف دادند.
به گزارش متراژ، سرمایه گذاران و انبوه سازان نیز با مشاهده وضعیت میدانی بازار مسکن و افزایش قیمت مصالح ساختمانی از ساخت مسکن و هدایت سرمایه های خود به سمت این بازار صرف نظر نمودند و بازارهای موازی را جهت سود آوری و افزایش سرمایه انتخاب کردند.
مردم به دلیل قدرت مالی محدود به دنبال خرید آپارتمان های متراژ پایین رفته و در فایل های ارائه شده در مشاورین املاک به دنبال انتخاب و معامله این نوع واحدها بودند، اما افزایش میزان تقاضا برای این آپارتمان ها با عرضه آن ها هم خوانی نداشت و تنها 30 درصد از کل ساخت و سازهای کشور متعلق به آپارتمان های متراژ پایین بود، به همین دلیل نرخ های پیشنهادی مشاورین و دلالان برای فروش این خانه ها بالاتر از قیمت واقعی ارائه می شد.
نائب رییس اتحادیه مشاورین املاک تهران در خصوص خرید و فروش مسکن در این شهر گفت : قیمت واحدهای بالای 200 متر از نیمه دوم بهمن ماه با کاهش 25 درصدی روبه رو شده و هم اکنون بازار مسکن در شرایط رکود عمیقی به سر می برد.
مردم نیز قدرت خرید آپارتمان های متراژ بالا را ندارند و قیمت های ارائه شده برای این خانه ها معمولا با تخفیف و شرایط پرداخت اقساطی درج می گردد، اما باز هم میزان تمایل برای معامله این خانه ها بسیار کم است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha