آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

کاهش قیمت آپارتمان های مسکن مهر اطراف تهران

تاریخ : 1398/04/26
بازدیدها : 113
کاهش قیمت آپارتمان های مسکن مهر اطراف تهران

کاهش قیمت آپارتمان های مسکن مهر اطراف تهران

تا چند سال گذشته خانوارها با استفاده از پس انداز و دریافت تسهیلات خرید خانه از بانک مسکن قادر به انتخاب و خرید آپارتمان مورد نظر خود در مناطق مختلف پایتخت بودند. اما از نیمه دوم سال گذشته و همزمان با خروج آمریکا از برجام و رشد سرسام آور نرخ دلار و سکه در بازار، تعرفه خرید و فروش مسکن نیز با رشد بیش از 70 درصدی همراه شد و مظنه خرید هر متر مربع آپارتمان در برخی از نقاط تهران به بیش از 15 میلیون تومان رسید. از طرفی میزان استفاده از وام بانکی برای معاملات مسکن با کاهش روبه رو شد و متقاضیان به دلیل ناکارآمدی و عدم افزایش سقف تسهیلات بانکی از دریافت وام برای تامین مسکن صرف نظر نمودند. صاحب خانه ها نیز با مشاهده تورم و گرانی در جامعه قراردادهای تمدید اجاره خانه های خود را با نرخ هایی عجیب و غیر منصفانه به مستاجران پیشنهاد داده و به همین دلیل حجم معاملات در بازار مسکن با کاهش چشم گیری همراه شد.
به گزارش متراژ سامانه خرید و فروش آنلاین مسکن، برخی از مردم  به دلیل عدم توانایی مالی تصمیم به مهاجرت به مناطق جنوبی پایتخت و سکونت در شهرهای تازه ساخت در حواشی تهران نمودند. بازار خرید و فروش آپارتمان های مسکن مهر نیز به دلیل قیمت مقرون به صرفه بودن داغ شد و خرید مسکن در شهرهایی نظیر پردیس و پرند رونق گرفت. در اواخر سال 97 دلالان  با مشاهده افزایش تقاضا برای خرید خانه در پردیس، نرخ های فروش خود را تغییر داده و با آگاهی از نیاز مشتری قیمت هایی بالاتر از ارزش واقعی ملک را به متقاضیان پیشنهاد دادند، مردم نیز به دلیل عدم بی ثباتی بازار و نگرانی از افزایش قیمت مجدد مسکن حاضر به پرداخت مبالغ پیشنهادی و معامله ملک مورد نظر خود شدند.
اما با شروع تابستان میزان سوداگری و دلال بازی برای فروش آپارتمان های مسکن مهر پردیس کاهش یافت و تعرفه خرید مسکن در این مناطق بیش از 30 درصد ارزان شد. میزان مهاجرت به این شهرها نیز به دلیل عدم دسترسی به امکانات و مسیرهای ارتباطی با کاهش روبه رو شد.
منبع: شهر خبر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha