آخرین اخبار
رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

کاهش قیمت خرید و فروش مسکن در برخی از مناطق تهران

تاریخ : 1398/05/15
بازدیدها : 116
کاهش قیمت خرید و فروش مسکن در برخی از مناطق تهران

کاهش قیمت خرید و فروش مسکن در برخی از مناطق تهران

با گذشت بیش از 5 ماه از سال 98 هنوز وضعیت معاملات مسکن بهبود نیافته و حجم خرید و فروش آپارتمان به دلیل تورم اقتصادی و قیمت گذاری نجومی به پایین ترین سطح خود در چند سال اخیر رسیده است. اگر چه نرخ مسکن در برخی از مناطق تهران کاهش اندکی داشته، اما افت قیمت ناشی از افزایش عرضه نیست و به دلیل افت شدید قدرت خرید خانوارها می باشد. در هفته گذشته نرخ دلار و طلا با کاهش روبه رو شد به همین دلیل برخی از مردم پیش بینی کردند که قیمت خرید هر متر مربع خانه در پایتخت نیز دچار افت شود، ولی بر خلاف تصور عموم کارشناسان معتقد اند که روند نزولی و تاثیر پذیری مسکن از بازارهای موازی تدریجی و زمان بر خواهد بود.
به گزارش سرویس خبری متراژ، کارشناسان مسکن بر این باور اند که نرخ مسکن از جمله کالاهایی می باشد که چسبندگی قیمت در آن تاثیر بالایی دارد، هنگامی که مالکی می بیند که صاحب خانه دیگر در محله ای خاص آپارتمان خود را با قیمتی جدید به فروش می رساند، دیگر حاضر به تعدیل نرخ ملک خود نیست و نهایتا تصمیم به اجاره و رهن واحد خود می گیرد و از فروش صرف نظر می کند. به همین دلیل می توان افت 64 درصدی حجم معاملات مسکن را توجیه کرد، زیرا نه مالکان حاضر به فروش آپارتمان های خود با قیمت منصفانه هستند و نه متقاضیان علاقه ای دارند که با نرخ های نجومی ملکی را خریداری نمایند.
در 18 ماه اخیر یکی از مهمترین دلایل نابسمانی بازار ملک و املاک تقاضای سوداگرانه بود. برخی از دلالان با هدف کسب سود بیشتر نرخ های خارج از عرفی را برای فروش مسکن به مشتریان پیشنهاد می دادند. مالکان نیز با تاثیر پذیری از سوداگران وسوسه شده و حاضر به تعدیل تعرفه های خود نشدند به همین دلیل بخش زیادی از واحدهای نوساز بدون سکنه باقی مانده و متقاضیان با مشکل تامین سرپناه برای خانواده های خود روبه رو شدند.
منبع: مهر
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha