آخرین اخبار
پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

آغاز ارسال پیامک به تائید شدگان طرح مسکن ملی

طبق گفته‌های محمود محمودزاده، معاون وزارت راه و شهرسازی، از بین۲۳۲ هزار ثبت نامی در این طرح، حدود ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند که از امروز، ۱۴ بهمن ماه ۹۸، به ترتیب حروف الفبا برای متقضیان پیامک ارسال می‌شود.

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

کاهش معاملات مسکن در فروردین ماه 1398

تاریخ : 1398/01/20
بازدیدها : 83
کاهش معاملات مسکن در فروردین ماه 1398

کاهش معاملات مسکن در فروردین ماه ۱۳۹۸

در روزهای پایانی سال 97 حجم خرید و فروش مسکن افزایش یافت و متقاضیان حضور فعالی برای معامله واحد مسکونی مورد نظر خود داشتند. برخی از اجاره نشین ها نیز اقدام به تمدید قراردادهای خود در اسفند ماه نمودند. اما با شروع سال جدید و با گذشت 20 روز از فروردین ماه معاملات مسکن در پایتخت متوقف شده و به دلیل عبور کف قیمت های پیشنهادی از سقف قدرت خرید متقاضیان، میزان خرید و فروش املاک با افت چشم گیری روبه رو شده است.
به گزارش متراژ، سامانه جامع خرید و فروش مسکن، شواهد میدانی از بازار خرید و فروش مسکن که به صورت اسمی دو روز و به صورت واقعی 10 روز از آغاز به کار آن در سال جدید سپری می شود، حاکی از آن است که در حال حاضر به دلیل کاهش قدرت خرید و رشد حاشیه نشینی، تعداد خانه های خالی از سکنه در تهران رو به افزایش و تمایل به ساخت و ساز نیز به دلیل نوسان قیمت مصالح ساختمانی کاهش یافته است. غیر قابل پیش بینی بودن شرایط اقتصادی کشور نیز یکی از اصلی ترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بخش مسکن می باشد، شرایط بازار فعلی و تورم اقتصادی ممکن است باعث بروز شوک اقتصادی جدید شود، به همین دلیل انبوه سازان حاضر به ریسک و شروع پروژه های ساخت و ساز جدید نیستند.
برخی از کارشناسان معتقدند در صورت تحقق وعده دولت مبنی بر ساخت 400 هزار واحد مسکونی در سال 1398، بازار مسکن از رکود و تورم خارج می شود و متقاضیان با تمایل بیشتری در بازار حضور پیدا خواهند کرد. میانگین قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان نیز با تولید مسکن با کاهش روبه رو می شود و مردم در این شرایط قادر به انتخاب و معامله ملک مورد نظر خود خواهند بود.
حال باید دید که آیا سیاست های جدید وزیر راه وشهرسازی در بخش تولید مسکن و رونق بازار ملک و املاک در سال 98 محقق می شود، یا مشکلات و شرایط مانع از تحقق وعده های اسلامی در خصوص تولید مسکن خواهد شد.
منبع:  دنیای اقتصاد
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha