آخرین اخبار
آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

در حالی که بیش از دو ماه از فصل پاییز سپری می شود، اما میزان معاملات ملک و املاک در پایتخت هنوز با رکود مواجه است و متقاضی زیادی برای خرید خانه وجود ندارد.

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

در چند روزگذشته همه چیز تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار گرفت و نارضایتی های مردمی در برخی نقاط کشور ایجاد شد. این موضوع نقش مهمی در رشد هزینه حمل و نقل خواهد داشت

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

با گذشت بیش از ۳ سال هنوز دولت موفق به اجرای طرح مشخص و مطلوبی برای تامین مسکن برای آحاد مردم نشده و بخش زیادی از متقاضیان به دلیل نوسان نرخ خرید و فروش آپارتمان

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

کاهش معاملات مسکن در فروردین ماه 1398

تاریخ : 1398/01/20
بازدیدها : 67
کاهش معاملات مسکن در فروردین ماه 1398

کاهش معاملات مسکن در فروردین ماه ۱۳۹۸

در روزهای پایانی سال 97 حجم خرید و فروش مسکن افزایش یافت و متقاضیان حضور فعالی برای معامله واحد مسکونی مورد نظر خود داشتند. برخی از اجاره نشین ها نیز اقدام به تمدید قراردادهای خود در اسفند ماه نمودند. اما با شروع سال جدید و با گذشت 20 روز از فروردین ماه معاملات مسکن در پایتخت متوقف شده و به دلیل عبور کف قیمت های پیشنهادی از سقف قدرت خرید متقاضیان، میزان خرید و فروش املاک با افت چشم گیری روبه رو شده است.
به گزارش متراژ، سامانه جامع خرید و فروش مسکن، شواهد میدانی از بازار خرید و فروش مسکن که به صورت اسمی دو روز و به صورت واقعی 10 روز از آغاز به کار آن در سال جدید سپری می شود، حاکی از آن است که در حال حاضر به دلیل کاهش قدرت خرید و رشد حاشیه نشینی، تعداد خانه های خالی از سکنه در تهران رو به افزایش و تمایل به ساخت و ساز نیز به دلیل نوسان قیمت مصالح ساختمانی کاهش یافته است. غیر قابل پیش بینی بودن شرایط اقتصادی کشور نیز یکی از اصلی ترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بخش مسکن می باشد، شرایط بازار فعلی و تورم اقتصادی ممکن است باعث بروز شوک اقتصادی جدید شود، به همین دلیل انبوه سازان حاضر به ریسک و شروع پروژه های ساخت و ساز جدید نیستند.
برخی از کارشناسان معتقدند در صورت تحقق وعده دولت مبنی بر ساخت 400 هزار واحد مسکونی در سال 1398، بازار مسکن از رکود و تورم خارج می شود و متقاضیان با تمایل بیشتری در بازار حضور پیدا خواهند کرد. میانگین قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان نیز با تولید مسکن با کاهش روبه رو می شود و مردم در این شرایط قادر به انتخاب و معامله ملک مورد نظر خود خواهند بود.
حال باید دید که آیا سیاست های جدید وزیر راه وشهرسازی در بخش تولید مسکن و رونق بازار ملک و املاک در سال 98 محقق می شود، یا مشکلات و شرایط مانع از تحقق وعده های اسلامی در خصوص تولید مسکن خواهد شد.
منبع:  دنیای اقتصاد
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha