آخرین اخبار
خانه های کوچک با متراژ 40 متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

خانه های کوچک با متراژ ۴۰ متر، پرطرفدارترین ها در تهران!

بررسی میزان معاملات مسکن در شهریور‌ماه امسال نشان دهنده این است که خانه های کوچک با متراژ زیر ۴۰‌متر، پرطرفدارترین متراژ در تهران می باشند.

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

آخرین وضعیت معاملات مسکن: میزان خرید و فروش مسکن افزایش یافت

هر ساله، با پایان یافتن فصل جا به جایی و شروع پاییز، میزان معاملات مسکن نسبت به ماه قبل کاهش پیدا می کرد اما امسال تعداد معاملات مسکن در مهرماه نسبت به شهریور افزایش پیدا کرده است.

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

احتمال افزایش وام مسکن با توجه به افزایش تسهیلات بخش مسکن!

با توجه به روند صعودی قیمت مسکن در یک سال اخیر، وام مسکن پاسخگوی نیاز متقاضیان نبوده است و حال احتمال می رود که با افزایش ۷ درصدی تسهیلات اعطایی به حوزه مسکن، وام مسکن نیز به همین میزان افزایش پیدا کند.

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

معاملات ملکی در پائیز متحول می شود

با فرا رسیدن فصل پاییز و سپری کردن نیمه مهر ماه اولین گروه از خریداران ملک نسبت به کاهش قیمت واکنش مثبت نشان داده اند و وضع معاملات بهبود نسبی داشته است.

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه 98

بررسی معاملات مسکن تهران در مهر ماه ۹۸

با پایان یافتن فصل داغ نقل و انتقال مسکن و شروع مهر ماه حجم خرید و فروش املاک در تهران با کاهش چشم گیری روبه رو شده و فایل های ارائه شده در مشاورین املاک بدون مشتری باقی مانده است.

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

برسی قدرت پوشش دهی تسهیلات مسکن برای خرید خانه در تهران

در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات مسکن برای زوجین در کلان شهرها مانند تهران ۱۶۰ میلیون تومان می باشد، که با این وام خانه اولی ها فقط می توانند یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کنند.

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

ثبات قیمت مصالح باعث افزایش ساخت و ساز می شود

یکی از مهمترین دلایل عدم حضور سرمایه گذاران در بازار مسکن و کاهش انبوه سازی در تهران، افزایش قیمت مصالح ساختمانی در یک سال اخیر بود. در سال ۹۶ و همزمان با خروج آمریکا از برجام نرخ دلار و طلا روند صعودی پیدا کرد

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

افزایش تقاضای خانه اولی ها برای خرید آپارتمان های قدیمی ساز

در حالی که با شروع فصل پاییز میزان معاملات به پایین ترین حد خود در سال ۹۸ رسیده است، برخی از خانه اولی ها به دنبال فایل های فروش واحدهای چند سال ساخت با قیمت مناسب هستند.

کاهش نرخ اجاره بها در بازار مسکن تهران

تاریخ : 1398/06/25
بازدیدها : 64
کاهش نرخ اجاره بها در بازار مسکن تهران

کاهش نرخ اجاره بها در بازار مسکن تهران

در حالی که کمتر از یک هفته به پایان فصل داغ اجاره نشینی باقی مانده، هنوز برخی از فایل های اجاره بدون متقاضی در مشاورین املاک مشاهده می شوند. مالکان با آگاهی از رکود بخش بازار اجاره در 6 ماه دوم سال جاری آگهی های رهن و اجاره خود را به روز رسانی نموده و قیمت های منصفانه تری را به مستاجران پیشنهاد دادند. بر اساس آمار رسمی منتشر شده عمده فایل های بدون متقاضی مربوط به آپارتمان های بزرگ در مناطق شمالی پایتخت است که به دلیل تعرفه سرسام آور هم چنان خالی از سکنه باقی مانده اند و با وجود کاهش 30 درصدی نرخ اجاره بها این واحدها، میزان ثبت قرارداد اجاره نشینی آن ها بسیار محدود می باشد.
به گزارش متراژ موتور جست و جوی ملک و املاک، برخی از خانوارها نیز به دلیل محدودیت منابع مالی و عدم تامین هزینه جدید رهن و اجاره مسکن در پایتخت اقدام به مهاجرت و سکونت در شهرهای اطراف تهران نموده اند. به گفته واسطه های ملکی حجم خرید و فروش و اجاره املاک در شهرهایی نظیر پرند، ورامین و پردیس افزایش یافته و در شهریور ماه سال جاری شاهد رشد مهاجرت به این مناطق بوده ایم. در آگهی های جدید رهن خانه نیز مالکان نرخ های ودیعه را به صورت توافقی درج نمودند و حاضر به مذاکره با متقاضی برای اجاره خانه خود شده اند. در شهرهای جدید مانند پرند نرخ رهن یک واحد نوساز حدود 70 متری حدود 3 میلیون تومان می باشد و در شهر هشتگرد رهن کامل به ازای هر متر مربع 300 هزار تومان تخمین زده شده است. هم چنین با حدود 200 میلیون تومان متقاضی می تواند یک واحد آپارتمان در این شهرها خریداری کند. به همین دلیل برخی از اجاره نشین ها با رویای صاحب خانه شدن هزینه لازم برای خرید خانه را تامین و اقدام به معامله ملک مورد نظر خود می کنند تا دیگر مشکلاتی نظیر جابه جایی و افزایش سالانه هزینه اجاره نشینی را نداشته باشند.
منبع: ایرنا

 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha