آخرین اخبار
آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

آخرین وضعیت قیمت خرید و فروش مسکن در تهران

در حالی که بیش از دو ماه از فصل پاییز سپری می شود، اما میزان معاملات ملک و املاک در پایتخت هنوز با رکود مواجه است و متقاضی زیادی برای خرید خانه وجود ندارد.

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

تاثیر افزایش نرخ سوخت بر قیمت مسکن

در چند روزگذشته همه چیز تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار گرفت و نارضایتی های مردمی در برخی نقاط کشور ایجاد شد. این موضوع نقش مهمی در رشد هزینه حمل و نقل خواهد داشت

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

میزان سرمایه گذاری در طرح ملی اقدام مسکن

با گذشت بیش از ۳ سال هنوز دولت موفق به اجرای طرح مشخص و مطلوبی برای تامین مسکن برای آحاد مردم نشده و بخش زیادی از متقاضیان به دلیل نوسان نرخ خرید و فروش آپارتمان

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

خلاصه آخرین اخبار خرید و فروش مسکن

با توجه به تعطیلات هفته گذشته، میزان خرید و فروش مسکن بسیار پایین بود که البته این امری طبیعی است و پیش بینی می شود با پایان تعطیلات، میزان معاملات مسکن نیز افزایش پیدا کند.

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

آیا کاهش قیمت مسکن برای خروج از رکود کافی است؟

گزارش ها حاکی از این است که تعداد معاملات مسکن به میزان کمی افزایش یافته است. آیا کاهش قیمت مسکن به معنی خروج بازار مسکن از رکود است؟ در خبر امروز پاسخ خواهیم داد.

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

برای خرید خانه تا چه زمانی صبر کنیم؟

طبق پیش بینی هایی که پیش از این نیز شده بود، کاهش قیمت مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد نیمه دوم زمستان مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه باشد.

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

وضعیت خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان

میزان خرید و فروش مسکن در هفته اول آبان به شدت کاهش یافته است. علت این میزان کاهش خرید و فروش مسکن را می توان روزهای پایانی ماه صفر و تعطیلات عنوان کرد.

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

وضعیت بازار مسکن و معاملات مسکن در هفته پایانی مهر

تعداد معاملات مسکن در مهرماه، بحث برانگیزترین موضوع اخبار بازار مسکن بود، چراکه تعداد این معاملات نسبت به ماه گذشته افزایش یافته بود اما همچنان تعداد آن در مقایسه با سال های قبل، خبر از رکود شدید در بازار ملک می داد.

گزارشی از وضعیت معاملات مسکن در سال 97

تاریخ : 1397/12/19
بازدیدها : 67
گزارشی از وضعیت معاملات مسکن در سال 97

گزارشی از وضعیت معاملات مسکن در سال ۹۷

در سال جاری بازار مسکن متاثر از تورم اقتصادی و افزایش نرخ ارز قرار گرفت و قیمت هر متر مربع آپارتمان با رشد 60 درصدی در کلان شهرها مواجه شد. این گرانی سبب شد تا بخش قابل توجهی از متقاضیان که پیش از این با استفاده از تسهیلات بانکی موفق به خرید خانه می شدند، قدرت خرید خود را از دست بدهند و سقف وام بانکی برای خرید مسکن با هزینه تمام شده آن هم خوانی نداشته باشد.
در بخش ساخت و ساز نیز افزایش ناگهانی نرخ مصالح ساختمانی موجب متوقف شدن ساخت پروژه های مسکونی گردید و انبوه سازان با مشاهده وضعیت بی ثبات اقتصادی تمایلی به شروع پروژه های جدید نشان ندادند. مردم هم با کاهش قدرت مالی در جست و جوی فایل های ارزان قیمت و متراژ پایین در مناطق جنوبی کلان شهرها به ویژه پایتخت بودند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، بر اساس آمار رسمی منتشر شده در 11 ماه نخست امسال، حجم خرید و فروش املاک در پایتخت به 114 هزار واحد مسکونی رسیده که این تعداد در مقیاس با مدت مشابه سال قبل 32 درصد کاهش داشته است. در این بازه زمانی تعرفه میانگین خرید یک متر مربع خانه نیز به بالای 8 میلیون تومان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 68 درصد رشد مشاهده می شود.
وضعیت اجاره بها نیز در 11 ماه گذشته دستخوش تغییرات بوده و شاخص کرایه آپارتمان در شهر تهران و سایر کلان شهرها با افزایش حدود 20 درصدی همراه شده است. برخی از مالکان نیز قیمت های سرسام آوری را برای تمدید اجاره به مستاجران پیشنهاد می دادند که این موضوع سبب مهاجرت گروهی از اجاره نشین ها به مناطق حاشیه ای کلان شهرها گردید. برخی از متقاضیان نیز با هزینه رهن خود در شهرک هایی همچون هشتگرد موفق به خرید آپارتمان شدند و خود را از دغدغه رشد روز افزون اجاره بها و نقل مکان های پی در پی نجات دادند.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha