آخرین اخبار
توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

توقف رشد قیمت مسکن و افزایش معاملات

با محو شدن تاثیر قیمت بنزین و کاهش تنش های منطقه ای افزایش قیمت مسکن متوقف شده و همین امر باعث کسادی بازار مسکن شده است.

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

خانه های خالی مشمول مالیات خواهند شد!

یکی از مشکلات کلانشهرها، تعداد زیاد خانه های خالی موجود در آن هاست. به گفته محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، طرح دریافت مالیات از این خانه ها تایید شده و به زودی با کمک سازمان امور مالیاتی، عملی خواهد شد. 

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

حداقل بودجه برای خرید خانه در تهران چقدر است؟

در حال حاضر، ارزان ترین قیمت خانه در تهران، به بخش شرقی آن مربوط می شود. آپارتمان های کوچک با متراژ حدود ۳۰ متر در محدوده خواجه نظام، کمترین قیمت را در تهران به خود اختصاص داده اند.

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

سن بنای واحدهای مشمول وام مسکن افزایش یافت!

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، سن بنای واحدهایی که تسهیلات مسکن به آن ها تعلق می گیرد، از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش پیدا کرد. این امر موجب شده تا تسهیلات پرداخت شده خرید مسکن در ماه گذشته افزایش پیدا کند.

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

آیا حباب قیمت مسکن ترکیده است؟

طبق گفته های حسام عقبائی، نائب رئیس اتحادیه املاک، قیمت مسکن در اکثر نقاط تهران به پایین ترین حد خود رسیده و این نشان دهنده این است که حباب قیمت مسکن ترکیده و قیمت ها به کف رسیده است.

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

اجاره بهای نجومی آپارتمان های لوکس در تهران!

با توجه به بالا بودن باور نکردنی برخی اجاره ها، متقاضی این خانه ها آن قدر زیاد است که در مدت زمان کوتاهی معامله می شوند. برای مثال، یک ویلا در شهرک غرب با ۲۰ میلیارد تومان ودیعه و ۵۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، در عرض یک هفته معامله شد.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.

قیمت مسکن تا سال 99 افزایش پیدا نمی کند

قیمت مسکن تا سال ۹۹ افزایش پیدا نمی کند

با وجود کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن، هیچ تغییری در وضعیت رکود بازار مشاهده نمی شود و تعداد معاملات مسکن همچنان افزایش پیدا نکرده است. طبق نظر حسام عقبایی، نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، این روند همچنان ادامه خواهد یافت

گزارشی از وضعیت معاملات مسکن در سال 97

تاریخ : 1397/12/19
بازدیدها : 94
گزارشی از وضعیت معاملات مسکن در سال 97

گزارشی از وضعیت معاملات مسکن در سال ۹۷

در سال جاری بازار مسکن متاثر از تورم اقتصادی و افزایش نرخ ارز قرار گرفت و قیمت هر متر مربع آپارتمان با رشد 60 درصدی در کلان شهرها مواجه شد. این گرانی سبب شد تا بخش قابل توجهی از متقاضیان که پیش از این با استفاده از تسهیلات بانکی موفق به خرید خانه می شدند، قدرت خرید خود را از دست بدهند و سقف وام بانکی برای خرید مسکن با هزینه تمام شده آن هم خوانی نداشته باشد.
در بخش ساخت و ساز نیز افزایش ناگهانی نرخ مصالح ساختمانی موجب متوقف شدن ساخت پروژه های مسکونی گردید و انبوه سازان با مشاهده وضعیت بی ثبات اقتصادی تمایلی به شروع پروژه های جدید نشان ندادند. مردم هم با کاهش قدرت مالی در جست و جوی فایل های ارزان قیمت و متراژ پایین در مناطق جنوبی کلان شهرها به ویژه پایتخت بودند.
به گزارش سرویس خبری متراژ، بر اساس آمار رسمی منتشر شده در 11 ماه نخست امسال، حجم خرید و فروش املاک در پایتخت به 114 هزار واحد مسکونی رسیده که این تعداد در مقیاس با مدت مشابه سال قبل 32 درصد کاهش داشته است. در این بازه زمانی تعرفه میانگین خرید یک متر مربع خانه نیز به بالای 8 میلیون تومان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 68 درصد رشد مشاهده می شود.
وضعیت اجاره بها نیز در 11 ماه گذشته دستخوش تغییرات بوده و شاخص کرایه آپارتمان در شهر تهران و سایر کلان شهرها با افزایش حدود 20 درصدی همراه شده است. برخی از مالکان نیز قیمت های سرسام آوری را برای تمدید اجاره به مستاجران پیشنهاد می دادند که این موضوع سبب مهاجرت گروهی از اجاره نشین ها به مناطق حاشیه ای کلان شهرها گردید. برخی از متقاضیان نیز با هزینه رهن خود در شهرک هایی همچون هشتگرد موفق به خرید آپارتمان شدند و خود را از دغدغه رشد روز افزون اجاره بها و نقل مکان های پی در پی نجات دادند.
منبع: تی نیوز
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha