آخرین اخبار
ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

ترس از کرونا باعث شد قدر سرویس‌های آنلاین را بدانیم

اگر نیاز است تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از تردد در فضاهای عمومی خودداری کنیم، چگونه به امورات خود رسیدگی کنیم؟ اینجاست که نقش سرویس‎‌های آنلاین پررنگ‌تر می‌شود.

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

مالیات بر مسکن چه تأثیری بر این بازار خواهد داشت؟

در صورت تصویب مالیات بر عایدی املاک، این قانون می‌تواند مانعی بر حضور دلالان و اقدامات سفته‌بازانه در بازار مسکن شود.

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف 25 درصدی مسکن ملی

رونمایی از سامانه جامع املاک و تخفیف ۲۵ درصدی مسکن ملی

محمود محمودزاده در حاشیه‌ی همایش طرح اقدام ملی مسکن، از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد. به گفته‌ی محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، قیمت تمام شده واحدهای طرح ملی مسکن با تامین مصالح ساختمانی به شیوه تهاتری ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال 99

پیش‌بینی اوضاع مسکن در سال ۹۹

رونق معاملات مسکن تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ها ثابت شده و معاملات کمتر می‌شوند. تقاضا برای مسکن در سه ماه بعد از ماه رمضان افزایش پیدا کرده و مجددا در دو ماه محرم و صفر، راکد می‌شود.

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

رکود زمستانی مسکن! از علت تا راه چاره

تعداد واحدهای قابل اجاره برای افرادی که مایل به اجاره آپارتمان هستند، نسبت به خرید آپارتمان بالاتر رفته است. حدود ۲/۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور موجود است. خانه‌های خالی مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

قیمت مسکن تا عید، باز هم بالاتر می‌رود

براساس الگو‌های گذشته رکود و رشد قیمت، بازار مسکن از دوره جهش قیمتی عبور کرده و این دست از رفتار‌های غیرمصرفی در بازار؛ در صدد است تا برداشت گمراه‌کننده از قیمت‌ها را القا ‏کند و این روند به‌زودی متوقف خواهد شد.

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

استان خراسان شمالی، صدرنشین تورم مسکن

قیمت خرید خانه یا بهای اجاره آپارتمان در بجنورد آنقدر بالا رفته که تأمین یک مسکن معمولی برای برخی از بجنوردی‌ها رویا شده است. مالکان عموما بدون رغبت فروش، اقدام به قیمت‌گذاری افسانه‌ای می‌کنند.

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

افزایش قیمت بنزین بر بازار مسکن چه تأثیری گذاشت؟

علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین بر قیمت مصالح ساختمانی تأثیر می‌گذارد و در نتیجه‌ی آن قیمت مسکن نیز بالا می‌رود.

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تاریخ : 1398/09/20
بازدیدها : 139
تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

تایید طرح افزایش تسهیلات مسکن

با توجه به ناکارآمد بودن وام مسکن، یکی از طرح های کارشناسان، افزایش سقف تسهیلات مسکن بود که قدرت خرید مردم به این وسیله افزایش پیدا کند و متقاضیان ملک وارد بازار شوند. ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن، از تایید این طرح در شورای پول و اعتبار خبر داد.
طی دو سال گذشته، شاهد افزایش 200 درصدی قیمت مسکن بودیم. این میزان افزایش، با توان خرید مردم فاصله زیادی داشت و به همین دلیل، شاهد رکود شدیدی در بازار مسکن بودیم. بسیاری از متقاضیان که توان خرید ملک نداشتند، از بازار مسکن خارج شدند. سرمایه گذاران نیز به همین علت از ورود به این بازار خودداری می کردند و این روند باعث شد تا میزان معاملات مسکن تا 70 درصد کاهش پیدا کند. 
با وجود ثبات نسبی قیمت مسکن، آمار منتشر شده نشان می دهد که بازار مسکن هنوز از دوره رکود گذر نکرده است و متقاضیان ملک همچنان دست نگه داشته اند. علت این امر را می توان در پایین بودن توان خرید مردم جستجو کرد که حتی تسهیلات مسکن هم کمکی به آن نمی کند. 
سقف تسهیلات مسکن برای هر نفر در شهرهای بزرگ، 80 میلیون تومان است که این مبلغ در مقایسه با قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران، بسیار ناچیز است. برای مثال، برای خرید یک آپارتمان 100 متری در جردن، بودجه ای حدود 4 میلیارد تومان لازم است که مبلغ وام مسکن فاصله زیادی با آن دارد. در کشور های توسعه یافته، وام مسکن حدود 80 درصد از قیمت ملک را پوشش می دهد که اگر این عدد را با مبالغی که فروشندگان در ایران اعلام می کنند مقایسه کنیم، میزان تسهیلات مسکن باید بسیار بیشتر از رقم ذکر شده باشد.
مدیر عامل بانک مسکن، اعلام کرده است که طرح افزایش تسهیلات مسکن که در شورای پول و اعتبار مطرح شده بود، مورد تایید قرار گرفته است. البته جزئیات بیشتری در دسترس نیست و طبق گفته رحیمی انارکی، تا دو هفته دیگر جزئیات این طرح، از جمله سقف افزایش آن، مشخص می شود.
 

برچسب ها

دیدگاه شما

captcha